Trakya Sondaj

İnkişaf

İnkişaf

İNKİŞAF NEDİR?  (KUYU TEMİZLİĞİ)

İnkişaf Daha Önceden Açılmış Olan Bir Su sondajının Farklı Nedenlerden Dolayı Azalan Su Verimini Arttırmaya Yönelik Uygulanan Bir Temizleme Ve Geliştirme Metodudur.

 

İNKİŞAFA  NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR?

Daha Önceden Var Olan Bir Su sondajınızın;  Zamana Bağlı Olarak Suyla Birlikte Gelen Tortuların Teçhiz Borusunun Gözeneklerini Tıkaması, Suyun İçeriğinde Olan Ağır Demir Minerallerin Teçhiz Borusundaki Geçirgenliği Azaltması,  Sondaj Açımı Esnasında Uygulanan Yanlış Delme Teknikleri Ne Bağlı Olarak su sonajının Tortu/kum/silis vb. İle Dolması Başlıca inkişaf Nedenlerindendir.

 

İNKİŞAF HANGİ ZAMANLARDA YAPTIRILIR?

Zemin Yapısına Bağlı Olarak Bu Süre Değişmektedir. Bazı Bazı su sondajları Her Yıl, Bazıları İse 10 Yılda Bir İnkişaf edilmesi Gerekebilir.

 

İNKİŞAF NASIL YAPILIR?

İNKİŞAF: (Kuyu Temizliği)  Su sondajında Mevcut Bulunan Dalgıç Pompa Ve Ekipmanlarının Dışarı Çıkarılıp, Yerine Basınçlı Hava Basmak İçin Kolon Borusu İndirilmesi İle Başlar. Fakat Kuyu Temizliği Sondajın Yapısına Göre 2 Teknik İle Yapılır.

1.Si Enjektörlü Sistem Olup Genellikle 100 Metreyi Geçmeyen Su sondajlarında Uygulanır. Kuyu İçerisine İndirilen 2 Adet Hava Hortumu ile Birinden Basınçlı Hava Verilerek Diğerinden Emiş Yapması Sağlanır. Maliyet Açısından Uygun Olup Kısa Metrajlı Su sondajlarında Tavsiye Ettiğimiz bir Yöntemdir.

2.Si İse Tek Kolon Borulu Sistem Olup Genellikle Derin Derin Su sondajlarında Kullanılır. Yüksek Debili Kompresör ile Sondaj İçerisine İndirilen Demir Kolon Borusundan Basınçlı Hava Verilmek Suretiyle sondajın İçindeki İstenmeyen Maddelerin Dışarı Atılması Sağlanır.

Su sondajıları’nın daha iyi temizlenmesi için Özel olarak Üretilen Temizlik Kimyasalları kullanılarak daha iyi sonuçlar elde edilebilir.Diğer Hizmetler